Przed nami kolejny kulturalny weekend. W piątek i sobotę czekają nas warsztaty gitarowe, w sobotni wieczór koncert trzech chłopaków z Bydgoszczy, którzy pojawili się już niejednokrotnie na ekranie. Tym razem zagoszczą w Rawiczu: Mikołaj Macioszczyk, Mateusz Wiśniewski oraz Kris Forbot. Wstęp na koncert jest bezpłatny! Zapraszamy w sobotni wieczór do muszli koncertowej lub - w razie tzw. niepogody - do sali wydowiskowej DK w Rawiczu przy ul. Targowej 1.

 

21 22 sierpnia 2021 st

W niedzielę natomiast zapraszamy na występ dla najmłodszych. Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi zaprezentuje się w opowieściach księżycowych. Bilety na to wydarzenie znajdziecie klikając tutaj.

"Księżycowe opowieści" to bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści zaczerpnięte z mitologii indiańskiej i historia z dalekiego Nepalu. Każda zilustrowana przepiękną scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej, zadaje uniwersalne pytania i jednocześnie w mądry, zabawny, ciepły, przystępny dla najmłodszych widzów sposób – odpowiada na nie.

Postacią łączącą wszystkie historie jest Luna, Selene, Sahar, Moon, Czandryma, Miesiąc… tak, tak – nasz Księżyc.

Czas trwania spektaklu to około 45 min.

Zapraszamy na kolejne spotkania ze sztuką w formie warsztatowej. Już 20 i 21 sierpnia odbędą się bezpłatne warsztaty gitarowe, które poprowadzi Walerian Krenz - muzyk, kompozytor, pedagog aktualnie działający zawodowo na terenie Bydgoszczy. Nie ma limitu miejsc więc zapraszamy wszystkich chętnych powyżej 11 roku życia, którzy mogą przynieść ze sobą gitarę.

Natomiast 25 i 26 sierpnia zapraszamy dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty wokalno-plastyczne z Jowitą Augustyniak i Barbarą Szumną. Zapisy na warsztaty pod numerem 65 546 76 36.

warsztaty sierpień 2021

Cztery dni wrażeń, 24 wydarzenia, 50 artystów!

Wystawy, koncerty, warsztaty spekatkle. Zobaczcie relacje z wydarzeń!

Byli z nami w tym roku:

muzycy: Printempo, Provinz Posen, Immortal Onion, Buba Badjie Kuyateh/Michał Górczyński, Ramona Rey, Strefa Niskich Ciśnień,

aktorzy: Teatr Biuro Podróży, Teatr Nemno, Karol Trzcieliński, Agnieszka Przepiórska, Dariusz Taraszkiewicz/Izabella Tarasiuk/Irena Kotzur,

twórcy: barbara Szumna, Igor Mikoda, Jacek Boczar, Filip Kołat, Joanna Polowczyk, Dorota Janicka, Agnieszka Ciszewska, Dorota Piekarczyk, Wojciech Batko, podopieczni zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Spolecznej

232191725 338781187709169 1130473362307422124 n

Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej Forma istnieje już od 20 lat. W ubiegłym roku nie udało nam się zorganizować jubileuszowej edycji festiwalu, ale w tym roku działamy! Cztery dni, 26 wydarzeń, 50 artystów!

Bądź na bieżąco! Dołącz do wydarzenia!

formo

Trwają przygotowania do tegorocznej - jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Współczesnej Forma.

Cały plan wydarzenia znajdziecie w zakładce Forma.

Zanim jednak zaprosimy Was na koncerty, spektakle i wystawy, mozecie zapisać się na listę uczestników warsztatów plecionkarskich i ceramicznych. Liczba miejsc ograniczona.

PLAKAT WARSZTATY PLECIONKARSKIE FORMA strona  PLAKAT WARSZTATY CERAMICZNE FORMAstrona

Wszystkie wydarzenia w czasie Formy są tradycyjnie bezpłatne. Zapraszamy w dniach 5-8 sierpnia. Tym razem ograniczyliśmy liczbę miejsc. Spotkamy się w Domu Kultury, w parku obok Domu Kultury lub na nowym rawickim rynku. Do zobaczenia!

Sprawdź repertuar na cały lipiec i zarezerwuj miejsce już dziś!

Przygotowaliśmy specjalne propozycje dla dorosłych, dla młodzieży i dla dzieci. Zaplanuj ten czas razem z nami!

czarna wdowa plakat postac warstwa ad530d55ecniktSupernova plakatPL HQ scaled

szybcy wściekli 9żona zawodowcakosmiczny mecz

piotruś królik 2mustangluca

Kolejne lipcowe propozycje dla mieszkańców Rawicza (i nie tylko) to m.in. recital Barbary Duckiej, która 24.07 zaśpiewa piękne kobiece utwory z lat osiemdziesiątych. Dzień później spektakl interaktywny dla całej rodziny Rufi Rafi Show. Oba wydarzenia odbęda się na nowym rawickim rynku.

Mamy w programie również kolejne wakacyjne warsztaty - aktorskie dla młodzieży 21 i 22.07, wokalne dla młodzieży i dorosłych przez całe wakacje, plastyczno-wokalne w sierpniu.

Zapraszamy również na nową wystawę Tomasza Bzdęgi "Sacrum", która jest dostępna do 25 lipca. Można ją oglądać w godzinach 8:00-15:00 od poniedziałku do piątku lub popołudniu/wieczorem na specjalne życzenie.

 

plakat ducka stronarUFI rAFI sHOW PLAKAT stronawarsztaty teatralne strona

 

3 lipca odbył się koncert finałowy IV edycji, która rozpoczęła się w ubiegłym roku. Po przesłuchaniach online jury wraz z publicznością zakwalifikowali do finalu 7 podmiotów wykonawczych. Na rawickiej scenie zaprezentowali się: zespół Mole z Katowic, Ania Sama z Krakowa, Andriej Kotin & Załoga z Zielonej Góry, duet Lenda/Kozub, oraz trzech wrocławskich wykonawców: Dawid Gębala, Ludwig van Goth, zespół Nutabene. Ocenialo ich jury w składzie: Jowita Augustyniak, Tomasz Karmiński, Bogusław Sobczuk, Dariusz Taraszkiewicz. Po prezentacjach wykonawców publiczność mogła obejrzeć krótki film dokumentalny o grupie artystycznej Koniugacja założonej przez Mariana Przybyła w 1977 roku oraz wysłuchać koncertu gościa festiwalu, którym był muzyk i poeta Robert Kasprzycki. Ogloszenie wyników nastąpiło ok. godz. 23:00. Jury podjeło nietypową decyzję, bowiem pierwsze miejsce przyznano dwóm wykonawcom: Dawidowi Gębali oraz duetowi Lenda/Kozub. Pozostałych miejsc nie przyznano. Kwota przeznaczona na nagrody tj. 3500,00 zł podzielona została na połowę dla laureatów.

Koncert festiwalowy poprzedziło otwarcie nowej wystawy Tomasza Bzdęgi "Sacrum", którą można oglądać w Domu Kultury w Rawiczu do 25 lipca.

koniugacje azs

Przed nami już final IV edycji Festiwalu Artystycznego Koniugacje. W tym roku przesłuchania odbyly sie online. Wciąż możecie obejrzeć nagrania na naszym kanale YouTube. W finale usłyszymy siedem występów. Finaliści zostali wyłonieni przez głosowanie jurorów oraz publiczności.

Zapraszamy na koncert pełen wrażeń, gościnny występ Roberta Kasprzyckiego oraz wystawę Tomasza Bzdęgi "Sacrum", która będzie towarzyszyła temu wydarzeniu.

koniugacje 2021 finał plakat

Nasze rawickie Kino Promień ma dla Was raz w tygodniu nowe propozycje. Co możecie oglądać aktualnie? W repertuarze znajduje się film dla dużych i małych miłośników Toma i Jerrego oraz dwie propozycje dla dorosłych widzów - oscarowy "Na rauszu" oraz thriller "Jeden gniewny człowiek".

Filmy premierowe emitowane są w kinie przez dwa tygodnie! Tak też będzie z najnowszą produkcją Disney'a. Zapraszamy na przygody Rai i ostatniego smoka już od 2 lipca. Od piątku również polska komedia kryminalna "W jak morderstwo". Sprawdźcie cały repertuar na stronie Kina Promień.

8699906738686 3yMoMlJo2msoVwmuf6k1C78MrB3H

Na rauszu plakatc7952523.3

Podkategorie

AKUSTYK PRACA1

Dom Kultury w Rawiczu poszukuje pracownika na stanowisko: AKUSTYK / TECHNIK

Wymagania:

Wykształcenie wyższe lub średnie zawodowe - mile widziane kierunkowe w zakresie realizacji dźwięku, umiejętność realizacji nagłośnienia, projekcji, rejestracji dźwięku i obrazu na potrzeby spektakli, pokazów, eventów.
* prawo jazdy kat. B
* dobra znajomość obsługi komputera (pakiet Office),
* dyspozycyjność,
* umiejętność pracy w zespole,
* umiejętność pracy pod presją czasu.

W zakres obowiązków wchodzi m.in.: - obsługa nagłośnienia prób, eventów, spektakli, współpraca przy realizacji przedstawień teatralnych,odpowiedzialność za powierzony sprzęt.

Oferujemy:

* Umowę o pracę
* Atrakcyjne wynagrodzenie
* Możliwość realizacji własnych pomysłów
* Pracę w przyjaznej atmosferze 
* Możliwość zdobycia cennej wiedzy i doświadczenia
* pracę wolną od rutyny
* realizację ciekawych, samodzielnych zadań